Maintaining ingredient quality for piglet feed Maintaining ingredient quality for piglet feed

Zapewnienie jakości komponentów paszowych dla prosiąt

Sukces każdej strategii żywieniowej zaczyna się od jakości surowców. Firma Trouw Nutrition opracowała programy koncentrujące się na wartości odżywczej i bezpieczeństwie pasz, które pomogą Państwu zmaksymalizować standardy jakościowe składników paszowych i wykorzystać je w najbardziej efektywny i skuteczny sposób.

Na co zwrócić uwagę?

Każda zmienna może powodować wahania zawartości składników odżywczych w paszy. Są to m.in. nowe partie, zmiana dostawcy, inny czas zbioru, zmiany w procesie przetwarzania itp. Precyzyjne żywienie zaczyna się od odpowiedniego zarządzania wartościami odżywczymi, które wymaga znajomości dokładnej zawartości składników odżywczych w momencie ich użycia - zamiast polegania na standardowych wartościach tabelarycznych. Rozwiązania stacjonarne i mobilne NutriOpt wykorzystują analizę i badania, aby zaoferować bezpieczne i opłacalne żywienie w sposób natychmiastowy i dokładny.

Bezpieczeństwo paszy i wody

Rolnicy stoją w obliczu fizycznych, chemicznych i mikrobiologicznych zagrożeń dla bezpieczeństwa pasz, w tym bakterii, pleśni, drożdży i mikotoksyn. Spośród 20 000 próbek, które Laboranci Trouw Nutrition przeanalizowali w 2018 roku, 46% dało pozytywny wynik na obecność mikotoksyn, a 26,1% próbek badanej wody przekroczyło zalecane poziomy bakterii E. coli. Kontrolowanie tych zagrożeń wymaga zintegrowanego podejścia obejmującego każdy element łańcucha dostaw pasz. Nasz Program Bezpieczeństwa Pasz oferuje narzędzia i usługi, które pomogą Ci monitorować bezpieczeństwo żywności i w razie potrzeby stosować środki naprawcze.

Wpływ na hodowlę

Dokładne oszacowanie wartości odżywczej składników i wiedza o tym, co znajduje się w paszy, pozwala na precyzyjne żywienie, co prowadzi do lepszej wydajności, zdrowia, w efekcie - większej opłacalności hodowli. Bezpieczeństwo paszy jest krytyczną częścią tego procesu, ponieważ zanieczyszczenia mogą obniżyć wartość odżywczą składników paszy, negatywnie wpływając na zdrowie zwierząt i obniżenie jakości mięsa.

Nasza oferta w zakresie zapewnienia jakości surowców

Program zarządzania ryzykiem mikrobiologicznym

Program zarządzania ryzykiem mikrobiologicznym

Program ten ma na celu dostarczenie kompleksowej i zintegrowanej wiedzy w celu skutecznego zarządzania mikotoksynami.